Firma Scotti to producent profesjonalnych stołów uchylno-obrotowych przeznaczonych do współpracy z maszynami CNC oraz frezarkami konwencjonalnymi. Ich solidne wykonanie oraz najwyższa precyzja zapewnia długoletnie użytkowanie. To, co także wyróżnia urządzenia marki Scotti to najlepsza jakość materiałów użytych do produkcji, która pozwala na dokładną i powtarzalną obróbkę metalowych powierzchni. Stosowane na stanowiskach roboczych jak i używane do budowy obrabiarek skrawających. Pozwalają na zwiększenie ilości sterowanych CNC lub ulepszenie posiadanych obrabiarek.

Stoły obrotowe Scotti – gwarancja precyzyjnej obróbki

Profesjonalne stoły obrotowe marki Scotti sprawdzają się w branży przemysłowej. Oferują powtarzalną obróbkę różnego rodzaju elementów. Dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji stoły stanowią integralną część 5-osiowych frezarskich centrów obróbczych, jak również 3-osiowych. W przypadku klasycznych obrabiarek CNC stoły Scotti umożliwiają zachowanie najwyższej precyzji, redukując przy tym konieczność  dostosowania nachylenia kątowego. Dzięki tak kompleksowemu podejściu narzędzia Scotti sprawdzają się zarówno przy produkcji masowej, jak i w drobniejszych fabrykach rzemieślniczych.

Stoły obrotowe z powodzeniem pozwalają na obróbkę metali wykonanych ze stali, aluminium, żelaza czy też mosiądzu. W odróżnieniu od klasycznych rozwiązań stoły obrotowe Scotti posiadają w pełni zautomatyzowane obrotnice, które pozwalają osiągnąć dowolne ustawienie kątowe. Oferta producenta obejmuje szereg obrotowych stołów, które sprawdzą się w każdych – nawet najbardziej wymagających warunkach. Spośród klasycznych modeli producent skonstruował blisko 14 rodzajów stołów. Do najczęściej wybieranych jednak zalicza się modele z serii: Airtec, Eurotec, Tortec oraz Twin.

Stoły obrotowe Scotti z uzębieniem Hirtha

Obróbka każdej powierzchni wymaga odpowiedniego ustawienia kątowego. By móc w pełni cieszyć się doskonale obrobionym elementem marka Scotti oferuje wiele systemów ustawień. Przykładem takiego zastosowania jest uzębienie czołowe Hirtha. Wspomniany mechanizm jest połączeniem koła walcowego z zębatym poprzez zazębienie. By zmienić ustawienie kątowe należy podnieść górne koło, w tym czasie szybki ruch stołu za pomocą siłownika zmienia położenie koła, które następnie zazębia się z kołem walcowatym. Po takiej operacji następuje wstępne ustawienie pozycji. Ostatnim krokiem pozwalającym na osiągnięcie pożądanego rezultatu jest zablokowanie układu po wejściu w zazębienie. Dodatkowo obrotnice czołowe mogą zmienić swoją pozycję wykorzystując przekładnię ślimakową, której twardość waha się od 180 do 220 HB.

Stoły obrotowe Scotti z serii Twin

Wspomniana seria została zaprojektowana z myślą o centrach obróbczych CNC. Płyty stołów Twin posiadają otwór osiowy wraz z teowymi rowkami, które są rozmieszczone równolegle lub promieniowo. Niezwykle wysoka dokładność pozycjonowania pozwala cieszyć się wynikiem na poziomie od ±10″ do ±25″.

Stoły z serii Airtec

Profesjonalne stoły obrotowe z serii Airtec to stoły o osi poziomej, które wykorzystują do mocowania układ pneumatyczny o ciśnieniu 6 barów. Średnica stołu w zależności od indywidualnych wymagań pozwala obrabiać detale o średnicy od 100mm do 320mm. Niezwykle wytrzymałe silniki stołów zapewniają bezawaryjne użytkowanie przez długi czas. Zachowując stosunkowo niewielkie rozmiary stoły zapewniają maksymalne obciążenie bez podparcia w granicach od 30 do 185kg.

Profesjonalne stoły obrotowe marki Scotti z serii Tortec

Solidna konstrukcja stołów z rodziny Tortec została wyposażona w osie poziomie i pionowe umożliwiając w pełni precyzyjną regulację. Dzięki swojej specyfikacji płyta stołu wynosi od 160 do 1400mm co pozwala obrabiać nawet najbardziej wymagające powierzchnie detali. Potwierdza to również specyfikacja techniczna urządzenia, która ze względu na swoją budowę pozwala obrabiać przedmioty o łącznej wadze od 300 do 8000kg.

Stoły obrotowe marki Scotti to w pełni profesjonalne narzędzia przeznaczone do branży przemysłowej. Ich wysoka jakość oraz niezawodność spotyka się od wielu lat z uznaniem użytkowników. Przed zakupem odpowiedniego narzędzia swój wybór warto skonsultować z doświadczonym ekspertem.