Głowice przepychające BM z chłodzeniem w osi narzędzia
Marka Brighetti Meccanica specjalizuje się w produkcji specjalistycznych narzędzi przeznaczonych do obróbki metalu. Jako wieloletni producent głowic przepychających oraz innych artykułów metalurgicznych producent oferuje kompleksowe rozwiązania, które sprawdzą się w każdej branży przemysłowej. Oprócz standardowych głowic przepychających dostępnych w STM producent oferuje rozbudowane głowice wyposażone w dodatkowy układ chłodzenia osi narzędzia.

Głowice Brighetti Meccanica – profesjonalne narzędzia dla przemysłu

Opracowana z myślą o najbardziej wymagających zadaniach głowica BM została rozbudowana o wewnętrzny układ transportujący chłodziwo lub sprężone powietrze, które ma na celu neutralizować wysoką temperaturę na końcu głowicy. Głowice zostały wyposażone w kanały, które, w zależności od indywidualnych potrzeb produkcyjnych, zostały usytuowane na końcu przepychacza. W ten sposób czoło głowicy zostaje na bieżąco chłodzone, umożliwiając dalsze działanie narzędzia. Oprócz tego konstrukcja głowicy pozwoliła na zastosowanie bocznych kanałów, które pod wpływem ciśnienia wytłaczają chłodziwo lub sprężone powietrze.

Głowica BM jest w pełni odporna na działanie czynników zewnętrznych i sprawdza się w najbardziej wymagających warunkach. Przemyślana konstrukcja oraz użycie najlepszej jakości materiałów sprawia, że narzędzie cieszy się sporym zainteresowaniem w branży produkcyjnej. Do największych zalet głowic zalicza się przede wszystkim krawędź tnącą przepychacza, która w optymalny sposób zapewnia efektywną pracę urządzenia, jak również zwiększa jej żywotność w praktycznym zastosowaniu. Wewnętrzny otwór wspierany przez przepływające chłodziwo cechuje się większym połyskiem ścianek, których chropowatość oscyluje w granicach RA 0,5. W ten sposób narost odpowiedzialny za tępienie się powierzchni krawędzi postępuje znacznie wolniej.

Głowice przepychające BM – w obróbce jakich materiałów je wykorzystasz

Producent narzędzia zaleca jego stosowanie w starciu z najczęściej wykorzystywanymi materiałami. W praktyce głowice przepychające sprawdzają się w szczególności z powierzchniami wykonanymi ze stali nierdzewnej oraz tytanu. Podczas obróbki wspomnianych materiałów wytwarza się niezwykle wysoka temperatura, która dzięki wtłaczaniu chłodziwa przekłada się na profesjonalną i precyzyjną obróbkę.

Włoski producent zaleca także stosowanie głowic w materiałach pokrytych magnezem. Charakterystyka magnezu wykazuje spore skłonności do samozapłonu, który w procesie obróbki może uszkodzić obrabiarkę. Kolejnym z przypadków są materiały o niezwykle wysokiej twardości. Ich obróbka wymaga zachowania odpowiedniej siły i precyzji. Powstałe w wyniku obróbki wióry są skutecznie odprowadzone przy pomocy chłodziwa lub sprężonego powietrza. W przypadku powierzchni wykonanych z brązu oraz żeliwa wspomniane wióry przeistaczają się w formę pyłu, który za pomocą głowic przepychających zostaje skutecznie odprowadzany z miejsca obróbki.

Uwagę warto również zwrócić na materiały wykonane ze stopów aluminium oraz tworzyw sztucznych. W przypadku oddziaływania wysokich temperatur plastik ma zdolność przywierania do końcówki głowicy. Proces usunięcia tworzyw sztucznych jest niezwykle czasochłonny i naraża urządzenie na jego trwałe uszkodzenie. Również w tym przypadku wbudowane kanały mają za zadanie neutralizować oddziaływanie wiórów powstałych w procesie obróbki.

Głowice przepychające Brighetti Meccanica – trwałe i praktyczne w zastosowaniu
Oferta S.T.M. Systemy i Technologie Mechaniczne obejmuje kompleksowe narzędzia włoskiego producenta. Nasi eksperci zaproponują najkorzystniejsze rozwiązanie, które sprawdzi się w danej branży przemysłowej. Głowice przepychające BM cieszą się niezwykłą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, co przekłada się na oszczędność czasu oraz kosztów. Kompleksowy charakter obróbki w wykonaniu głowic sprawia, że narzędzia marki BM cieszą się sporym zainteresowaniem w większości branż przemysłowych.