Marka Mannesmann Demag to prężnie rozwijająca się firma, która działa na rynku od wielu lat. Szeroki asortyment silników pneumatycznych oraz narzędzi do obróbki metalowych powierzchni sprawdza się w każdej branży wytwórczo-przemysłowej. Solidna konstrukcja oraz wysoka niezawodność sprawia, że silniki pneumatyczne niemieckiego producenta cieszą się wysokim uznaniem na rynku. Co zatem oferują i jak działają silniki pneumatyczne Mannesmann Demag?

Jak działają silniki pneumatyczne Mannesmann Demag?

Oferta producenta przewiduje aż trzy rodzaje specjalistycznych silników pneumatycznych. Narzędzia zachodniego producenta wyróżnia przemyślana konstrukcja, która, idąc w parze z najlepszej jakości materiałami, sprawia, że silniki sprawdzają się w każdych warunkach. W praktyce ich zastosowanie ma miejsce zarówno w profesjonalnych warsztatach, jak również w fabrykach zasilając swoją energią pozostałe narzędzia. Ponad sto lat działalności firmy pozwoliło zwrócić uwagę na potrzeby klientów nie tylko usprawniając, ale także wdrażając nowoczesne rozwiązania technologiczne do swoich produktów.

Prosta i sprawdzona konstrukcja silników pneumatycznych przekłada się na ich bezawaryjność. Komponenty użyte do produkcji maszyn pozwalają na nieprzerwaną pracę w warunkach od -30*C do nawet 100*C. Dodatkowo, w trosce o potrzeby klientów, silniki zostały zabudowane aluminiowymi ścianami, które odpierają działanie wody morskiej i innych zabrudzeń. Potwierdzeniem najwyższej jakości jest przyznany firmie Mannesmann Demag certyfikat DIN EN ISO 9001:2008.

Spośród szeregu silników pneumatycznych wyróżnić można następujące rodzaje: silniki pneumatyczny MRD z prawymi obrotami, rewersyjne silniki pneumatyczne MUD-MU oraz silniki pneumatyczne wyposażone w zintegrowany hamulec MUB. Ofertę producenta dopełniają także kompleksowe zestawy akcesoryjne, które zawierają między innymi tłumiki, wałki, filtry oleju oraz zawory regulacyjne. Korzystając z pneumatycznych silników zyskuje się nie tylko większą wydajność, ale także oszczędność czasu i kosztów.

Mannesmann Demag – czyli profesjonalizm i doświadczenie w najlepszym wydaniu

Maksymalną wydajność silników zapewnia ich charakterystyka, która pozwala w pełni regulować prędkość i moment obrotowy. W ten sposób niezależnie od indywidualnych oczekiwań maszyna zapewnia maksymalną wydajność na każdym kroku. W przypadku losowych zdarzeń — w tym braku zasilania — silniki posiadają szereg zabezpieczeń, które pozwalają na nagłe zatrzymanie maszyny bez obawy o uszkodzenia mechaniczne.

Zasilane pneumatyką silniki nie wymagają instalacji zewnętrznej aparatury sterującej. Ich odporność na oddziaływanie zewnętrznych warunków pozwala w pełni cieszyć się maksymalną wydajnością urządzenia w dowolnym zakresie obrotów. Wysoka bezawaryjność oraz niskie zużycie energii sprawia, że silniki gwarantują długą żywotność w każdych warunkach. Wbudowane silniki łopatkowe zapewniają wysoką kulturę i elastyczność pracy, co w odróżnieniu od silników elektrycznych przekłada się na ich wyższą produktywność. Dodatkowo w trosce o potrzeby klientów producent umożliwia wykonanie specjalistycznych reduktorów, które umożliwiają działanie silników w najtrudniejszych warunkach.

Na dodatkową uwagę zasługują także dedykowane zestawy akcesoryjne. W zależności od indywidualnych wymagań producent opracował dedykowane tłumiki, które wygłuszają dźwięk działania silników. Oprócz tego oferta obejmuje filtry, kołnierze i smarownice, które wspomagają pracę silników pneumatycznych. Warto pamiętać, że dla zapewnienia maksymalnej wydajności narzędzi należy zapewnić ich cykliczne serwisowanie.

Decydując się na zakup silników niemieckiego producenta Mannesmann Demag swój wybór warto skonsultować z profesjonalnym doradcą z S.T.M. Systemy i Technologie Mechaniczne Sp. z o.o., który pomoże wskazać odpowiednie narzędzie do indywidualnych wymagań. Wybierając sprawdzone silniki pneumatyczne Mannesmann Demag zyskuje się najwyższy komfort i bezpieczeństwo pracy.